Mobilny USOS w WAT dostępny w App Store

Od dnia 24 czerwca 2022 studenci i pracownicy WAT mogą pobierać aplikację Mobilny USOS na system iOS z App Store.

Aplikacja umieszczona została pod adresem: https://apps.apple.com/pl/app/mobilny-usos-wat/id1624505570

Mobilny USOS przenosi podstawowe możliwości USOSweb na ekrany smartfonów i tabletów, dzięki czemu powiadomienia docierają natychmiast do użytkownika. Aplikacja oferuje następujące funkcje:

Dla studentów i pracowników:

• Grupy zajęciowe – dostępne są informacje o przedmiocie, prowadzących i uczestnikach zajęć; miejsce odbywania zajęć można obejrzeć na mapach Google’a, a terminy spotkań dodać do używanego na komórce kalendarza.
  • Oceny – w tym module student zobaczy wszystkie uzyskane oceny. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych ocenach.
  • Ankiety – student może wypełnić ankietę, pracownik widzi aktualną liczbę wypełnionych ankiet.
  • USOSmail – pozwala wysyłać wiadomości do uczestników jednej lub wielu grup zajęciowych.
  • Moje eID – PESEL, indeks, numer ELS/ELD/ELP itp. są dostępne jako kod QR i kod paskowy.
  • O uczelni – w tym module dostępne są ogólne informacje dotyczące wykładów, kursów, stypendiów czy sposobów organizacji czasu wolnego na WAT.
  • Aktualności – na bieżąco publikowane są najważniejsze informacje o wydarzeniach uczelnianych, jak również ogłoszenia na temat spraw studenckich.
  • Mapa – umożliwia podgląd lokalizacji budynków WAT na mapie.
  • Wyszukiwarka – umożliwia wyszukiwanie przedmiotów i pracowników.
  • Kalendarz akademicki – zawierający wszystkie ważne dla społeczności akademickiej wydarzenia.
  • Protokoły – dostęp do otwartych protokołów z możliwością uzupełniania ocen.
  • Sprawdziany Pracownika – dostęp do wystawiania częściowych ocen w postaci sprawdzianów.

Za pośrednictwem Mobilnego USOS’a Studenci WAT mogą zamawiać elektroniczne wersje swoich legitymacji.

Mobilny USOS jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Aplikacja jest darmowa.