WorldSkills Poland

Czym jest EuroSkills i WorldSkills?

Już w listopadzie w AmberExpo w Gdańsku po raz drugi w historii odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland do międzynarodowego konkursu EuroSkills, który odbędzie się we wrześniu 2023 roku w Polsce.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Rywalizacja toczy się w ponad 40 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, budownictwo, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów i osób pracujących w przedziale wiekowych 18-25 lat. W etapie krajowym w ciągu 2 dni zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszego, który będzie nas reprezentował na międzynarodowym finale. Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia: https://worldskillspoland.org.pl/obszary/budownictwo-cyfrowe-bim-skillspoland-2022/. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Skills Poland, a Partnerami: Politechnika Krakowska, Tech Data, AEC Design.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Skip to content