Czy warto zostać portierem?

Szukasz dla siebie pracy w branży hotelarskiej, ale nie masz kierunkowego wykształcenia? Możesz zdecydować się na posadę portiera, który jest odpowiedzialny między innymi za witanie gości. Warto zastanowić się, jakie są główne atuty pracy w tym zawodzie.

Propozycje pracy dla portierów

Jak obecnie wygląda zapotrzebowanie na portierów? Jeszcze do niedawna cała branża hotelarska musiała zmierzyć się z kryzysem wywołanym koronawirusem. Obecnie jednak zarówno największe hotele, jak i niewielkie pensjonaty, regularnie prowadzą rekrutację na stanowisko portiera. W wielu ogłoszeniach są zawarte wszystkie kluczowe informacje, takie jak proponowane wynagrodzenie czy wymagania pracodawców. Na podstawie aktualnych ofert możesz przekonać się, jak duże jest zapotrzebowanie na portierów w danym regionie. Warto podkreślić, że pracodawcy niekiedy oczekują od kandydatów doświadczenia zawodowego – i właśnie takie osoby mają największe szanse na otrzymanie posady.

Czym zajmuje się portier?

Obowiązki zawodowe portiera nie są skomplikowane i nie wymagają szczególnego przygotowania. Osoba na tym stanowisku zajmuje się witaniem gości hotelowych. Jest również odpowiedzialna za udzielanie dodatkowych informacji na temat samego hotelu. Warto podkreślić, że zakres obowiązków portiera jest uzależniony od oczekiwań pracodawcy. Nierzadko osoba na tym stanowisku zajmuje się także wydawaniem kluczy do poszczególnych pokojów. Do jej zadań może również należeć sprawdzanie tożsamości osób, które chcą zatrzymać się na nocleg. Portier służy też pomocą gościom słabo orientującym się w topografii hotelu.

Kto sprawdzi się w zawodzie portiera?

Ze względu na specyfikę obowiązków zawodowych w profesji portiera najlepiej odnajdą się osoby o wysoko rozwiniętych umiejętnościach komunikacyjnych. W tym zawodzie liczy się także cierpliwość, ponieważ praca bywa dość monotonna. Dobry portier nie powinien mieć problemów z nawiązywaniem kontaktów. W tej profesji najlepiej odnajdują się osoby z miłym usposobieniem, które potrafią zadbać o przyjemną atmosferę w całym hotelu.

Na koniec warto podkreślić, że duże zapotrzebowanie na portierów jest widoczne także poza granicami kraju. Jeśli biegle znasz język angielski lub inny język obcy, możesz ubiegać się o taką posadę. Praca poza granicami kraju stanowi gwarancję wyższego wynagrodzenia.

Skip to content