Konkurs o Staż ,, Rozwój Kadr Sektora Kosmicznego “

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) wraz ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) serdecznie zapraszają do udziału w VI edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego, który skierowany jest do absolwentów i młodych naukowców. 

Celem Konkursu jest wyłonienie absolwentów i młodych naukowców branży kosmicznej do odbycia płatnych staży w instytutach naukowych, jednostkach badawczych oraz przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą w sektorze kosmicznym, będących członkami Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. W tegorocznej edycji w pierwszym etapie Konkursu zakwalifikowanych zostało 15 podmiotów przyjmujących na staż. Poprzednie edycje konkursu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” cieszyły się bardzo wysoką liczbą zgłoszeń. Dodatkowo 80% absolwentów poprzednich edycji programu znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których odbywało staż.

Drugi etap konkursu dedykowany jest absolwentom z tytułem magistra, inżyniera, licencjata lub magistra inżyniera, osobom z otwartym przewodem doktorskim oraz młodym naukowcom z tytułem magistra, inżyniera lub magistra inżyniera, doktora nauk technicznych, społecznych lub ekonomicznych, którzy nie ukończyli 35 roku życia.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 6 maja, a etap potrwa do 21 maja 2021 r. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o wysłanie swoich Curriculum Vitae (CV) na adres staze@space.biz.pl do 21 maja 2021 r. do godz. 23:59.

Szczegóły dotyczące wymagań dla kandydatów oraz informacje o samym programie dostępne są na stronie: https://space.biz.pl/staze/. Podmioty przyjmujące na staż w ramach VI edycji programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego” to:

 1. Astronika Sp. z o.o.
 2. BitbyBit Sp. z o.o.
 3. Centrum Badań Kosmicznych PAN
 4. Creotech Instruments S.A.
 5. GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.
 6. N7 Space Sp. z o.o.
 7. PIAP Space Sp. z o.o.
 8. Progresja Space Sp. z o.o
 9. QWED Sp. z o.o.
 10. Scanway Sp. z o.o.
 11. Sener Polska Sp. z o.o.
 12. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
 13. Syderal Polska Sp. z o.o
 14. Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o.
 15. WiRan Sp. z o.o.

Nagrodami w VI edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego są sześciomiesięczne staże w firmach, instytutach badawczych polskiego sektora kosmicznego. Przyszły stażysta będzie zatrudniony na umowę zlecenie przy wynagrodzeniu od 4 do 5 tys. zł brutto.

Konferencja Kosmiczne Ścieżki Kariery

Inauguracja II etapu konkursu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Konferencja-Kosmiczne-Sciezki-Kariery-inauguracja-II-Etapu-konkursu-2-689x1024.jpg

6 maja przy wykorzystaniu aplikacji ZOOM odbędzie się konferencja Kosmiczne Ścieżki Kariery.  Wydarzenie współorganizuje Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Podczas konferencji zainicjowany zostanie II Etap konkursu, czyli możliwość aplikowania na staż przez studentów, absolwentów czy doktorantów do jednej z 15 firm wyłonionych w I Etapie Konkursu. W ramach konferencji odbędą się 2 bloki Space Talks: Kosmos to ludzie, a przyszłość to młodość oraz Moja droga w kosmosie. Pierwszy skupi się na doświadczeniach firm, które przyjmowały lub będą przyjmować stażystów w ramach programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Przedstawiciele firm opowiedzą – Dlaczego korzystają z programu? i Jakie możliwości on daje? Drugi panel dotyczyć będzie laureatów poprzednich edycji programu, Czy ich historia potoczyłaby się inaczej gdyby nie udział w Konkursie?

Konferencja streamowana będzie na Facebooku: Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz partnerów Wydarzenia.

Możliwy jest też udział bezpośredni przez zalogowanie do aplikacji zoom: http://bit.ly/ksk-2021

Więcej informacji o konferencji dostępne na stronie www.arp.pl oraz  https://space.biz.pl/staze/

Skip to content