Szkolenia oferowane przez Biuro dotyczą zagadnień związanych z rynkiem pracy i szeroko rozumianych umiejętności “miękkich”. Szkolenia są skierowane  do studentów i absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej. Udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Biuro Karier jest bezpłatny.

Jak wystartować w branży
Jak wystartować w branży?

środa, 30 czerwca godz. 12:00

Podczas szkolenia dowiesz się:

 • Jak stworzyć kreatywne CV
 • Czy prywatne pasje przydają się w pracy?
 • Szczęście czy ciężka praca – co pomaga w starcie?

Szkolenie poprowadzi doradca zawodowy Biura Karier – mgr Alicja Dąbrowska

Dołącz do wydarzenia

Tematyka szkoleń:

Każdy świeżo po studiach ma problem ze stworzeniem dokumentów aplikacyjnych, jest to normalne. Każdy z pracodawców oczekuje od kandydatów jak największego doświadczenia. Jak być odpowiedzią na oczekiwania pracodawców. Co należy umieścić w CV, a co niekoniecznie będzie rekrutera interesowało. Jak spędzamy wolny czas, jak odpoczywamy, co nas pasjonuje, co chcielibyśmy robić, ale obecnie nie mamy na to funduszy – czy to przekona do nas rozmówcę. Walka o sukces to połączenie ciężkiej pracy i szczęścia, tylko wtedy można powiedzieć, że wszystko co osiągnąłem – osiągnąłem sam!

Podczas szkolenia dowiesz się:

 • Jak stworzyć kreatywne CV
 • Czy prywatne pasje przydają się w pracy?
 • Szczęście czy ciężka praca – co pomaga w starcie?

Szukając pracy, odpowiadamy jedynie na wybrane oferty. Dlaczego tak się dzieje? Z jakich powodów odrzucamy jedne a odpowiadamy na drugie oferty pracy, ile zajmuje nam decyzja i na jakiej podstawie ją podejmujemy. Tak też działają rekruterzy wybierając najciekawsze wizualnie dokumenty aplikacyjne, zaglądając na nasze konta społecznościowe, dopiero na samym końcu poznając nas osobiście. Jak się zaprezentować, aby wypaść korzystnie w oczach pracodawcy, jak budować wizerunek i swoją markę.

Podczas szkolenia dowiesz się:

 • Po co firmie employer branding
 • Ja w sieci (golden line, facebook, twitter)
 • Budowanie profesjonalnego wizerunku (savoir vivre).

Największe korporacje w Warszawie przechodzą na tryb pracy zdalnej, jest to naszą przyszłością. Otwiera to przed nami bardzo wiele możliwości. Jedną z nich jest rekrutacja zdalna, nie musimy już tracić czasu na dotarcie do danej firmy, ale trzeba pamiętać, że jest to bardzo poważna rozmowa, do której należy się przygotować. Głównym problemem w pracy zdalnej jest efektywność naszej pracy i mobilizacja do wykonania zadań również tych, których nie lubimy. Jak się zmobilizować na tyle aby nie mieć porażki, czyli odnieść sukces?

Podczas szkolenia dowiesz się:

 • Jak dobrze zaprezentować się podczas rekrutacji zdalnej?
 • Jak efektywnie pracować zdalnie?
 • Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości w pracy?

Jakie kierunki studiów cieszą się największą popularnością i dlaczego wybierają je maturzyści? Co to są zawody przyszłości, a które zawody znikają? Bezrobocie statystyki. Monitoring Losów Zawodowych Absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej, przegląd zarobków według wydziałów. Jakie kwalifikacje zawodowe są poszukiwane na rynku pracy, co potrafię ja a co koledzy (koleżanki) z roku.

Podczas szkolenia dowiesz się:

Skip to content