Southwestern Advantage – zaplanuj swoją przyszłą pracę wakacyjną już teraz

Southwestern Advantage – zaplanuj swoją przyszłą pracę wakacyjną już teraz

Choć przyszłe lato wydaje się odległą perspektywą, warto zaplanować je już teraz. Rok akademicki oficjalnie się rozpoczął, a wraz z nim wystartowały przygotowania do przyszłorocznej edycji Southwestern Advantage – jednego z najciekawszych programów studenckich typu work&travel. Śpieszcie się, miejsca rozchodzą się szybko.

Southwestern Advantage jest firmą wydawniczą, która od 1868 r. oferuje program, którego celem jest zapewnienie studentom z całego świata zdobycia doświadczenia zawodowego i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości oraz zasilenie studenckiego portfela. Każdego lata ponad 1500 osób z różnych uczelni na całym świecie wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, by przeżyć przygodę życia i spróbować swoich sił w sprzedaży.

Southwestern Advantage wspiera młodych ludzi w budowaniu niezależności – daje studentom możliwość zarobienia i zaoszczędzenia pieniędzy, a także uczy, jak inwestować i planować swoje finanse. Nierzadko słyszy się stwierdzenie: „jak jesteś studentem, to masz czas na podróże, ale brakuje ci na nie funduszy”. W momencie wkroczenia w etap pracy zawodowej te proporcje się odwracają. Dzięki SWA młodzi ludzie mogą pozwolić sobie na podróż marzeń, dzięki której z jednej strony zwiedzą odległy kraj i zyskają możliwość poznania innej kultury, a z drugiej zdobędą doświadczenie na całe życie. Program Southwestern Advantage skonstruowany jest w taki sposób, żeby dać uczestnikom umiejętności, które przydadzą się  na rynku pracy niezależnie od branży. Podczas pracy studenci uczą się samodzielności, wyznaczania celów, komunikacji i perswazji. Dowiadują się, jak rozmawiać z klientem i  nawiązywać z nim relację, w jaki sposób negocjować, by w udany sposób zamykać sprzedaż. Formuła programu motywuje do rozwoju i ciągłego podnoszenia kompetencji.

Rekrutacja do Southwestern Advantage właśnie ruszyła – przygotowania do programu zaczynają się już od października. Na początku kandydaci zapraszani są na spotkanie wprowadzające, którego celem jest przedstawienie idei programu i liderów. Kolejny etap zakłada trzy-cztery spotkania, podczas których omawiany jest szczegółowo sposób działania Southwestern Advantage, a rekruterzy SWA odpowiadają na wszystkie pytania przyszłych uczestników. Zwieńczeniem tej części jest ocena kwalifikacji studenta – jeśli  kandydat jest zmotywowany i posiada predyspozycje do pracy, otrzymuje miejsce w programie i przystępuje do serii spotkań z mentorem, który kompleksowo przygotowuje go do wyjazdu.

Gdy rozpoczynają się wakacje, studenci biorący udział w programie jadą do Nashville w stanie Tennesee, gdzie odbywają się intensywne szkolenia sprzedażowe. Po okresie warsztatowym grupy utworzone przed latem kierują się do wyznaczonych miast, gdzie w ciągu dwunastu tygodni wykorzystują zdobyte umiejętności w praktyce. Każdy uczestnik grupy ma zapewnione wsparcie lidera i mentorów. Studenci w trakcie pobytu mieszkają u miejscowych rodzin, które pomagają im odnaleźć się w codzienności na drugim końcu świata. Całkowite zanurzenie w innej kulturze pozwala również na efektywną naukę języka.

Program SWA jest jednym z najbardziej wymagających, ale i satysfakcjonujących programów typu work&travel na świecie. W 2019 r. Southwestern Advantage i dyrektor do spraw relacji z uczelniami SWA, dr Ralp Brigham, zostali laureatami przyznawanej przez stowarzyszenie Cooperative Education & Internship (CEIA) nagrody Charlesa F.Ketteringa za wybitne osiągnięcia w obszarze biznesowych programów edukacyjnych i staży. Tym samym SWA dołączyła do prestiżowego grona zdobywców nagrody, wśród których znajdują się między innymi IBM, NASA, Ford, PwC i Walt Disney.

Wszystkich studentów gorąco zachęcamy do zgłaszania się do przyszłorocznej edycji Southwestern Advantage. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Podczas ubiegłej edycji miejsca rozeszły się już na wczesnym etapie rekrutacji. Zacznij planować przyszłe lato już teraz i daj sobie szansę na przeżycie niezapomnianej przygody.

Aplikuj już dziś: https://southwesternadvantage.eu/pl/letni-program

Skip to content