Praktyki WASKO

Praktyki WASKO

Jeśli jesteś studentem 3,4,5 roku i chcesz świadomie kierować swoją karierą, pod okiem doświadczonych specjalistów, to serdecznie zapraszamy na praktyki w firmie WASKO SA.

Jesteśmy Grupą Kapitałową, która razem z podmiotami powiązanymi, tworzy jedną z największych polskich firm wdrażających nowoczesne technologie. Dostarczamy swoje rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw, głównie z sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego, transportowego, finansowego, ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego, a także dla administracji rządowej i samorządowej. Zajmujemy się projektowaniem i produkcją oprogramowania oraz realizujemy kompleksowe usługi w zakresie wdrażania systemów informatycznych, teleinformatycznych, automatyki i elektroniki. Specjalizujemy się też w projektowaniu, budowie i utrzymaniu sieci telekomunikacyjnych oraz integracji różnych typów sieci ze szczególnym uwzględnieniem sieci szerokopasmowych. Jesteśmy stabilnym i bezpiecznym partnerem dla naszych zleceniodawców jak i podwykonawców. Od lat dbamy o to aby marka WASKO była synonimem solidności.

Stawiamy na młodych Jesteśmy młodym (średnia wieku 31 lat), nowocześnie zorganizowanym, w pełni zinformatyzowanym przedsiębiorstwem, zbudowanym na solidnych podstawach finansowych, osiągającym poważne sukcesy w wielu dziedzinach życia gospodarczego kraju. Możemy Ci zaoferować:

• 30 lat doświadczenia technologicznego,
• Pracę pod skrzydłami doświadczonych liderów,
• Elastyczne podejścia do rozwoju i budowania kompetencji,
• Wsparcie przy realizacji prac magisterskich i doktoranckich.

Gwarantujemy interesujące tematy, kontakt z wiodącymi technologiami, udział w dużych i innowacyjnych projektach.
Współpracujemy z najlepszymi producentami rozwiązań teleinformatycznych, takimi jak: Juniper, Cisco, Nokia, Palo Alto, Fortinet, Forcepoint, Hitachi, Dell, VMware, Fujitsu, HP, SAS i wiele innych …

POTENCJALNE OBSZARY PRAKTYK

Cyberbezpieczeństwo

 1. Zbieranie i analiza zdarzeń w sieci, Security Operation Center, zagadnienia bezpiecznego dostępu do zasobów IT, ochrona perymetryczna, Internet rzeczy.
 2. Automatyzacja procesów, monitorowanie i systemy sterowania
 3. Prace rozwojowe związane z autorskim systemem Nedaps do automatyzacji procesów. Wykorzystanie technologii związanych SDN, NFV. Monitorowanie stanu złożonych struktur automatyki przemysłowej. Systemy sterowania ruchem kolejowym i drogowym, radiokomunikacja.

Systemy biznesowe

 1. Implementacja i wdrażanie systemów klasy BSS (Business Support System) w warstwie praktycznej. Zagadnienie integracji systemów informatycznych.
 2. Sztuczna inteligencja/Data Science
 3. Rozwiązania i narzędzia związane z analizą danych (data science) i zastosowaniem AI na bazie rozwiązań firmy SAS. Zastosowanie Data science w medycynie.
 4. Testowanie i techniki programistyczne
 5. Testy systemów (automatyczne i manualne), przygotowanie diagramów przepływ danych oraz scenariuszy testowych. Przygotowanie i implementacja warstwy prezentacyjnej systemów w narzędziach webowych.

Geodezja i budownictwo

 1. Prace związane z projektowaniem i realizacją przedsięwzięć związanych z infrastrukturą światłowodową oraz inwestycjami dotyczącymi budów powiązanych z telekomunikacją.
 2. Aspekty praktyczne, projektowe, teoretyczne i prawne.

Elektronika

 1. Projektowanie i produkcja układów elektronicznych, analiza tendencji rynkowych – zagadnienia związane ogólnie z produkcją elektroniki.
 2. Szczególnie poszukujemy osób chcących rozwijać swoje umiejętności z zakresu: Programowania w następujących ekosystemach: AVA, PHP,.NET, SQL, ANGULAR, CSS, HTML5, VISUAL STUDIO, BPM Integracji IT z obszarów systemów operacyjnych, baz danych, sieci i wirtualizacji: Vmware, Hyper-V, MS SQL, AD, LINUX, Windows, SAN, Sieci komputerowe Budowy, automatyzacji i integracji systemów IT i systemów telekomunikacyjnych:
 3. Systemy łączności radiowej, Systemy sterowania ruchem kolejowym, SCADA, AUTOCAD, ERP Bezpieczeństwa, analizy danych i machine learning: SOC, SIEM, DATA SCIENCE (SAS), AI, Tensorflow, Python.
 4. Geodezja i budownictwo W zakresie dotyczącym infrastruktury telekomunikacyjnej, projektowaniem i realizacją łączy światłowodowych i systemów radiokomunikacji
 5. Praktyki odbywaj się w lokalizacjach: Gliwice, Katowice, Warszawa

Jak wygląda proces rekrutacji na nasze praktyki: 1. Wyślij do nas CV i informację jaki kierunek Cię interesuje. 2. W zależności od wyboru profilu zawodowego, proces rekrutacji będzie wzbogacony o dodatkowe metody selekcji, o których uprzednio informujemy (np. test merytoryczny). 3. Zaproszenie do udziału w programie wraz z ustaleniem szczegółów przebiegu praktyk. Chcesz aplikować?

Wyślij email na adres: rekrutacja@wasko.pl

Skip to content