CV bez doświadczenia zawodowego

Właśnie skończyłeś studia i jesteś na etapie szukania wymarzonej posady? Nie musisz obawiać się, że brak doświadczenia zawodowego przekreśli Twoją kandydaturę w oczach rekrutera. Nawet jeśli wcześniej nie pracowałeś w wyuczonej profesji, możesz wzbogacić swoje CV wieloma innymi informacjami. Sprawdź, czym warto się pochwalić, nie mając doświadczenia zawodowego!

Praca dodatkowa – czy warto wpisać ją w CV?

Pracowałeś w wakacje jako kelner? A może rozdawałeś ulotki lub pomagałeś w obsłudze gości hotelowych? Nawet jeśli Twoja wakacyjna praca w ogóle nie była związana z wybranym przez Ciebie kierunkiem studiów, warto się nią pochwalić. Pracodawcy cenią sobie kandydatów, którzy są otwarci na nowe wyzwania zawodowe. Na Pracuj.pl często możesz natknąć się na ogłoszenia z uwzględnieniem umiejętności miękkich potencjalnych kandydatów. Jeśli w wakacje pracowałeś na stanowisku kelnera lub sprzedawcy, możesz wykorzystać to doświadczenie, jako dowód na wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W ten sposób praca dodatkowa będzie Twoim atutem w oczach rekrutera.

Uczestnictwo w wolontariatach

Jeszcze podczas studiów zdecydowałeś się zaangażować w wolontariat? Taka informacja również może okazać się kluczowa dla potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu sygnalizujesz, że chętnie angażujesz się w różne projekty, aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Warto podczas studiów wybrać dla siebie konkretny wolontariat, który byłby mocną stroną w Twoim CV.

Udział w konferencjach naukowych

Chcesz przekonać swojego pracodawcę, że będziesz ambitnym pracownikiem? W takim przypadku koniecznie wspomnij o swoim uczestnictwie w konferencjach naukowych. Nawet jeśli tylko raz udało Ci się wystąpić na takim wydarzeniu, warto umieścić tę informację w swoim CV. A może tylko pomagałeś w organizacji konferencji na swoim wydziale? Twój potencjalny pracodawca na pewno również w tym przypadku doceni Twoje zaangażowanie.

Podsumowanie

Zastanów się, w jaki sposób możesz przekonać rekrutera do swojej kandydatury. Uzupełnij swoje CV informacjami dotyczącymi Twojej aktywności na uczelni. Możesz wspomnieć o udziale w wymianie studenckiej, uczestnictwie w wolontariatach czy angażowaniu się w konferencje naukowe. Pamiętaj, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może zapytać Cię o powyższe kwestie.

Źródło https://www.pracuj.pl/

Skip to content