Pomoc psychologiczna dla studentów i doktorantów

Psychologiczny Punkt Konsultacyjny dla studentów cywilnych i doktorantów WAT

Wojskowa Akademia Techniczna udostępnia z dniem 2 listopada 2023 r. bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów cywilnych.

Pomoc psychologiczna skierowana jest w szczególności do osób, które:

 • znalazły się w sytuacji, z którą nie potrafią sobie poradzić i potrzebują wsparcia;
 • doświadczają trudności w życiu osobistym;
 • mają trudności w relacjach rodzinnych lub związkach;
 • doświadczają smutku, lęku, złości, wahań nastroju;
 • przeżyły nagłą, niespodziewaną kryzysową sytuację;
 • podejmują destrukcyjne zachowania;
 • są uzależnione od alkoholu, narkotyków, hazardu itp.;
 • mają trudność w realizacji własnych celów życiowych;
 • chciałyby porozmawiać o czymś ważnym dla siebie.

Konsultacji udziela mgr Bożena Dykowska psycholog, psychoterapeuta.

Gabinet czynny jest codziennie w godz. 7.30–15.30 i mieści się w Akademiku Wojskowym nr 6 (wejście z boku budynku) – pokój nr 40

Wizyty odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerem telefonu 261 839 918, kom. 887 861 364 od 2 listopada 2023 r.

Konsultacja psychologiczna ma charakter poufny. Informacje przekazane psychologowi objęte są tajemnicą zawodową i nie udostępniane osobom trzecim. Wie o nich tylko Psycholog i zgłaszający się z problemem student. Psycholog oferuje konsultacje, podczas których pomoże rozpoznać problem i wypracować kierunki dalszych działań, aby docelowo poprawić komfort życia.

Link: https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/komunikaty-dla-studentow/bezplatna-pomoc-psychologiczna-dla-studentow-cywilnych/

INNE FORMY WSPARCIA

Platforma 116sos.pl

Platforma 116sos.pl przeznaczona jest dla osób potrzebujących wsparcia w kryzysie emocjonalnym, psychologicznym czy prawnym. W każdej chwili możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz, w którym opiszesz jakiej pomocy potrzebujesz. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów tj. psychologów, prawników, mediatorów, psychoterapeutów i pedagogów, którzy są gotowi nieść pomoc i wsparcie.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy – nie wahaj się. Jesteśmy tu dla Ciebie.

Link: https://www.116sos.pl/

Antydepresyjny Telefon Zaufania

STOP DEPRESJI

Antydepresyjny Telefon Zaufania działa od 20 lat. Dyżurujący przy nim specjaliści oferują bezpłatną pomoc osobom w kryzysie psychicznym. Wybierając Centrum Stop Depresji, wspierasz finansowanie naszych nieodpłatnych fundacyjnych projektów na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego.

 • Podejrzewasz, że masz depresję?
 • Wiesz, że chorujesz na depresję, lecz nadal masz opory przed pójściem do specjalisty? Może obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że chodzisz do psychologa, leczysz się u psychiatry?
 • Jesteś w trakcie leczenia, ale leki nie działają? Masz pytania, których nie zadałeś lekarzowi prowadzącemu?
 • Twój bliski jest chory na depresję, a Ty nie wiesz jak możesz mu pomóc?

Nie wstydź się zadzwonić. Nasi specjaliści czekają na Twój telefon.

Psycholog: poniedziałek i wtorek: 15.00 – 20.00

Seksuolog: środa 15.00 – 20.00

Nasi psychologowie nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wytłumaczą, na czym polega leczenie oraz terapia osób z rozpoznaną depresją, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia.

Pamiętaj, że depresja jest chorobą, którą się leczy, i z którą można żyć.

Od początku istnienia telefonu dzwoniły do nas tysiące osób. Z dużych i mniejszych miejscowości. Kobiet i mężczyzn. Chorych, podejrzewających chorobę, a także ich rodzin i przyjaciół.

Czekamy na Twój telefon!

Link: https://stopdepresji.pl/

Strefa komfortu PSRP

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy z nas będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące nas często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Wszystko jest warte rozmowy!

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki. 

Link: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/

Skip to content