Rekrutacja do Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

element dekoracyjny

Liga Odpowiedzialnego Biznesu otwiera drzwi do kariery w ESG. Rusza nabór do 21. edycji programu dla studentów i studentek

Marzysz o karierze w obszarze zrównoważonego rozwoju? Liga Odpowiedzialnego Biznesu to wyjątkowa szansa, aby zdobyć wiedzę i cenne doświadczenie, poznać strategie zrównoważonego rozwoju firm z różnych branż i zbudować sieć kontaktów wśród przyszłych liderów i liderek ESG. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór do 21. edycji programu edukacyjnego dla studentów i studentek. Partnerem strategicznym programu jest Bank BNP Paribas. Partnerami tegorocznej edycji są: ERGO Hestia, InPost, Grupa CCC oraz Kaufland, a partnerem wspierającym został Regionalny Oddział Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Warszawie. Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 

O programie 

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to pierwszy program edukacyjny w Polsce, który od 20 lat inspiruje i kształci młodych liderów i liderki w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Jest realizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu – najdłużej działającą, od 2000 roku, i największą organizację pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób.

Program jest bezpłatny i otwarty dla studentek i studentów wszystkich kierunków, bez względu na poziom zaawansowania w tematyce ESG. Dzięki LOB uczestnicy i uczestniczki mają okazję zdobyć wiedzę od ekspertów i ekspertek z różnych branż oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach, które przygotują ich do wyzwań zawodowych związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to niezwykła szansa dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z ESG i zrównoważonym rozwojem. Uczestnictwo w programie pozwala nie tylko na poznanie oraz zgłębienie najważniejszych i najbardziej aktualnych tematów branżowych, ale także na nawiązanie wartościowych relacji z ludźmi, którzy mają podobne pasje. Jestem pewna, że program ten przyczynia się do kształtowania kolejnego pokolenia liderów i liderek pozytywnej zmiany w biznesie – mówi Maria Krawczyńska-Kaczmarek, prezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, alumna Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Co przed nami?

Program 21. edycji LOB obejmuje pięć stacjonarnych zjazdów tematycznych poświęconych kluczowym aspektom ESG. Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w siedzibie Kaufland we Wrocławiu w dniach 23-24 listopada, a kolejne spotkania odbędą się w siedzibach InPost w Krakowie, ERGO Hestii w Sopocie oraz Grupy CCC w Zielonej Górze. Zjazd finałowy podsumowujący cały Program odbędzie się w warszawskiej siedzibie głównej Banku BNP Paribas – partnera strategicznego LOB.

Jestem dumna z tego, że po raz kolejny będziemy partnerem strategicznym programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Budowanie kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju jest kluczowe dla skutecznej transformacji gospodarki, a transformujące się przedsiębiorstwa potrzebują najwyższej jakości kadr, które podejmą ambitne wyzwania w tym zakresie. Liga Odpowiedzialnego Biznesu pozwala studentkom i studentom zdobyć doświadczenie z zakresu prowadzenia odpowiedzialnego biznesu oraz uzyskać dostęp do bogatej wiedzy, którą dzielą się partnerujące w programie organizacje. Uczestnicy programu to bardzo często nasi przyszli pracownicy, menadżerowie i bardzo budujące jest to, że możemy dzielić się z nimi dobrymi praktykami w tak kluczowym obszarze. Ufam, że na swoich przyszłych stanowiskach umiejętnie tę wiedzę i nabyte umiejętności wykorzystają. Być może dla niektórych LOB okaże się też na tyle inspirującym doświadczeniem, że zdecydują się na rozwój w tym kierunku – mówi Marta Jedlińska, Dyrektorka Departamentu Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Analiz ESG w Banku BNP Paribas.

Dla osób zainteresowanych dołączeniem do programu razem z Partnerem Strategicznym Bankiem BNP Paribas przygotowaliśmy specjalny webinar, na którym opowiemy, jak udział w programie umożliwia rozwój kariery wokół zrównoważonego rozwoju. Gościnią specjalną webinaru będzie Dobrosława Gogłoza, dyrektor zarządzająca serwisu Pomagam.pl i założycielka portalu Doing Good, który pozwala znaleźć pracę z sensem. Spotkanie będzie okazją do zadania pytań dotyczących programu oraz rekrutacji. Webinar odbędzie się 15 października 2024 r. (wtorek) o godz. 12:00. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Każdy ze zjazdów stacjonarnych będzie poświęcony poszczególnym ścieżkom tematycznym, dotyczącym następujących obszarów: E (z ang. environment – środowisko), S (z ang. social – kwestie społeczne), G (z ang. governance – ład korporacyjny), a także zrównoważonych finansów. Zakres merytoryczny wykładów i warsztatów, które odbędą się w ramach 21. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, jest konsultowany z opiekunką merytoryczną programu dr Agatą Rudnicką, ekspertką ds. sustainability, CSR i ESG z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, która także jest alumną LOB. 

Pytanie, jakie stawiają sobie dzisiaj organizacje, to jak najlepiej wdrażać założenia zrównoważonego rozwoju. Na rynku jest duży głód wiedzy. Dlatego zapraszam wszystkie osoby studiujące do udziału w edukacyjnym programie Liga Odpowiedzialnego Biznesu organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest on szansą na zdobycie niezapomnianych doświadczeń, wiedzy i umiejętności, które obecnie są bardzo pożądane na rynku pracy – podkreśla dr Agata Rudnicka, alumna Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Warunki uczestnictwa

Program jest skierowany do studentek i studentów z całej Polski do 26. roku życia, niezależnie od kierunku studiów. Niezbędne są jedynie pasja do tematyki ESG i chęć rozwijania się w tym obszarze oraz aktywnego uczestnictwa w zjazdach. 

Udział w programie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Osobom, które mieszkają poza miejscem organizacji poszczególnych zjazdów, organizatorzy dofinansowują koszty dojazdu i zapewniają nocleg oraz wyżywienie.

Dlaczego warto zgłosić się do programu?

Podczas trwania programu uczestniczki i uczestnicy mają szansę nawiązać kontakty z osobami z branży: przedstawicielami i przedstawicielkami firm aktywnych w obszarze zrównoważonego rozwoju. Mogą zaangażować się także w działania i wydarzenia organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a sam udział w programie to również szansa na odbycie stażu organizowanego przez partnerów LOB. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają także certyfikaty potwierdzające udział w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu. 

Jak aplikować? 

Rekrutacja trwa do 27 października 2024 r. Aby aplikować, należy przygotować CV oraz krótką prezentację na temat swojego największego sukcesu, a następnie wypełnić formularz dostępny na stronie programu: https://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/rekrutacja-21-edycja/ 

Nie przegap swojej szansy, by stać się częścią wyjątkowego grona uczestników i uczestniczek Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Więcej informacji oraz link do rejestracji znajdziesz na stronie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/ 

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner strategiczny: Bank BNP Paribas

Partnerzy: ERGO Hestia, InPost, Grupa CCC, Kaufland

Partner wspierający: PIBR Warszawa

Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, od 2000 roku, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób. Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla ESG w Polsce. Jedną z flagowych inicjatyw FOB jest Program Partnerstwa, skupiający ponad 80 firm – liderów branż, którzy dzięki współpracy z gronem ekspertów_ek podnoszą swoje kompetencje w zakresie ESG i podejmują wspólne działania wspierające zrównoważoną transformację biznesu.

Ważne miejsce w działalności FOB zajmuje współpraca międzynarodowa. Od 2002 roku organizacja jest krajowym partnerem CSR Europe, a od 2009 r. współpracuje z World Business Council for Sustainable Development (WBCSD). FOB jest organizatorem programu Chapter Zero Poland, polskiej odsłony Climate Governance Initiative powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne.

FOB koordynuje również Kartę Różnorodności w Polsce – międzynarodową inicjatywę pod patronatem Komisji Europejskiej, kierowaną do pracodawców szczególnie zaangażowanych w obszarze DEI. FOB prowadzi także Program Rozwoju Wolontariatu Pracowniczego oraz skierowany do studentów_ek program edukacyjny Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Forum organizuje konkurs “Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Zainicjowało również powstanie Karty Praw Dziecka w Biznesie.

„Działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspirujemy biznes, który zmienia świat, łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes” – tak brzmi misja organizacji. 

Skip to content