Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”

Interesujesz się sektorem energetycznym? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz dużych firmach energetycznych, a także zyskać perspektywę interesującej pracy w tym sektorze?

Rozpoczął się nabór do VI edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości” organizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polską Grupę Energetyczną S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Nabór trwa do 15 maja 2021 r.

Do najważniejszych celów Programu należą przede wszystkim: budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni zainteresowanych pracą w branży energetycznej, zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju oraz Ministerstwie Klimatu i Środowiska, jak również przygotowanie ich do pracy w sektorze energetycznym.

Kto może wziąć udział w Programie ?

W VI edycji Programu Stażowego mogą wziąć udział studenci lub absolwenci wybranych wydziałów najlepszych 15-stu uczelni technicznych w Polsce według rankingu Perspektywy

Jakie wynagrodzenie otrzyma Stażysta?

Każdy Stażysta otrzyma wynagrodzenie w wysokości 3 800 zł brutto miesięcznie.

W jakim terminie będzie realizowany staż?

Program stażowy trwa 12 miesięcy i będzie realizowany od października 2021 r. do września 2022 r.

W jakich lokalizacjach jest realizowany staż?

Staż jest realizowany w siedzibach spółek energetycznych zlokalizowanych w różnych miastach na terenie całego kraju, w tym m. in. w Warszawie oraz w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w Warszawie.

Jak aplikować na staż?

Jakie są kolejne etapy naboru?

  • Czekaj na informację z ministerstwa,
  • Otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, 
  • Wskaż preferowanego Fundatora Stażu,
  • Podpisz umowę ze Spółką.

źródło: VI edycja Programu stażowego “Energia dla Przyszłości” – Ministerstwo Klimatu i Środowiska – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Skip to content