Zostań FakeHunter – Wezwanie do walki z dezinformacją

Polska Agencja Prasowa jest spółką Skarbu Państwa, której działalność opiera się na ustawie z dnia 31 lipca 1997 roku. Na jej mocy PAP ma charakter publicznej agencji prasowej, która uzyskuje i przekazuje odbiorcom rzetelne, obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i z zagranicy.

Program GovTech Polska jest realizowany przez Zespół, działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod patronatem Premiera. Zespół odpowiada za międzyresortowe projekty w dziedzinie innowacji, nowych technologii oraz cyfryzacji. Jego celem jest budowa nowoczesnego Państwa wspólnie z innowatorami: przedsiębiorcami, start-upami, środowiskiem naukowym oraz samymi obywatelami. Zespół skupia także społeczność innowatorów, chcących wspólnie przyczynić się do budowy nowoczesnego, cyfrowego Państwa.

Dołącz do naszego zespołu

Jesteś zaangażowany społecznie? Zależy ci na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej i chcesz z nami zrobić coś pożytecznego? Jeśli tak, to przyłącz się do projektu #FakeHunter i pomóż nam weryfikować nieprawdziwe wiadomości dotyczące epidemii.

  1. Jeśli napotkasz w internecie informację na temat koronawirusa, która budzi twoją wątpliwość, wyślij nam ją do zweryfikowania. Nasi eksperci sprawdzą jej treść na podstawie wiarygodnych źródeł, a Ty otrzymasz link zwrotny z werdyktem. Jeśli informacja okaże się nieprawdziwa, wklej link w miejscu, gdzie ją znalazłeś. W ten sposób wesprzesz nas w walce z dezinformacją, za co ci bardzo dziękujemy!
  2. #FakeHunter to społeczny projekt weryfikacji treści publikowanych w internecie, uruchomiony przez Polską Agencję Prasową wspólnie z GovTech Polska, którego celem jest demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.
  3. Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź, zweryfikowaną przez społecznych liderów opinii oraz ekspertów PAP.

W przestrzeni internetowej pojawia się coraz więcej fałszywych wiadomości, a ich zadaniem jest dezinformacja i sianie paniki w czasie zagrożenia epidemicznego. Projekt #FakeHunter zrodził się z potrzeby przeciwstawienia się takiej sytuacji, a także z dążenia do tego, by portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych w sposób odpowiedzialny dzielili się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Wejdź na stronę i dowiedź się więcej : https://fakehunter.pap.pl/o-projekcie#partnerzy

Skip to content