Biuro Informacji Kredytowej – Pakiet BIK

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie coraz częściej korzystamy z Internetu, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Tym samym jesteśmy bardziej narażeni na ataki oszustów w sieci. Są oni szczególnie zainteresowani danymi osobowymi. Mogą je bowiem wykorzystać np. w celu wyłudzenia kredytu.

Oszuści podszywają się pod znane instytucje, tworzą fałszywe strony internetowe np.: operatorów płatności,  coraz częściej stosują wobec nas socjotechniki. W wyniku tych działań nawet nie zorientujemy się, że nasze dane zostały skradzione, a o wyłudzeniu np.: pożyczki dowiemy się dopiero od firmy windykacyjnej.

Chcemy Was wesprzeć w ochronie przed tak przykrymi sytuacjami. Zwłaszcza, że istnieje proste rozwiązanie – Pakiet BIK, czyli zestaw produktów zapewniających bezpieczeństwo finansowe, proponowanych przez Biuro Informacji Kredytowej S.A.  

Dzięki Pakietowi BIK:

  • otrzymujesz ostrzeżenia o próbach wyłudzenia na Twoje dane (Alerty BIK)

Alerty BIK to ostrzeżenia SMS i e-mail o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki a nawet np. umowy abonamentowej na telefon. Jeśli szybko zareagujesz, masz szansę zapobiec  nadużyciom.

Warto działać prewencyjnie, tym bardziej że przestępstwa z wykorzystaniem skradzionych danych osobowych to wciąż duży problem. Tylko w 2020 r. oszuści próbowali wyłudzić kredyty na łączną kwotę ponad 275 000 000 zł,  a kwota największej zablokowanej próby wyłudzenia to 20 000 000 *

  • masz wiedzę na temat  kredytów i pożyczek udzielonych na Twoje dane

Raport BIK pozwala Ci wygodnie sprawdzać jakie informacje na Twój temat  znajdują się w BIK i sprawdzić czy nie ciąży na Tobie nieznany kredyt. Jeśli już spłacasz kredyt lub pożyczkę, dzięki raportowi będziesz kontrolować stan swoich kredytów. Pamiętaj, że banki i firmy pożyczkowe przekazują nowe dane do BIK nawet codziennie. Warto więc trzymać rękę na pulsie i regularnie sprawdzać informacje na swój temat. W Pakiecie otrzymasz aż 6 Raportów BIK z Twoją pełną historią kredytową i oceną punktową.

  • dostajesz informacje o opóźnieniach w spłacie swoich zobowiązań

Dzięki temu możesz jeszcze lepiej dbać o swoją historię kredytową.

  • sprawdzasz swoje szanse na kolejny kredyt

Analizator kredytowy to jedyny kalkulator kredytowy, który bierze pod uwagę Twoją historię kredytową. Dowiesz się, na jaki kredyt Cię stać i co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, zarówno konsumenckiego, jak i hipotecznego.

* dane z raportu  InfoDOK za 1 kwartał 2021 r.

Regularna cena pakietu to 99 zł brutto na cały rok. W ramach wspólnego przedsięwzięcia z BIK, możemy Wam zaproponować kod rabatowy na Pakiet BIK uprawniający do 50% zniżki. Jeśli jesteście zainteresowani otrzymaniem kodu, prosimy o kontakt mailowy z p. Barbarą Golbą – barbara.golba@wat.edu.pl.

Prześlemy Wam kod wraz z instrukcją, jak dokonać aktywacji usług w Pakiecie.

Pozdrawiamy,

Zespół Biura Karier WAT

Skip to content