Galeon Yachts

Firma Galeon jest prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych – jesteśmy jednym z wiodących producentów jachtów luksusowych w Europie. Ponad 30 lat doświadczenia w branży oraz tysiące usatysfakcjonowanych klientów z całego świata są najlepszymi gwarantami naszej jakości.
Firma Galeon powstała w 1982 roku i jest prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych. Dzięki jasnej strategii zrównoważonego rozwoju firma zatrudnia obecnie ponad 1400 pracowników oraz dysponuje 35 000 m² hal produkcyjnych i montażowych co pozwala na realizację coraz ambitniejszych wyzwań.

Firma Galeon zaprasza na cykl spotkań dla studentów z kierownikami poszczególnych działów przedsiębiorstwa. Spotkania dotyczyłyby pracy w konkretnym obszarze np. laboratorium, dziale projektowania, dziale HR, itp. Następnie byłby czas na zadawanie pytań przez studentów i możliwość aplikacji na stanowiska pracy i staże.

W pierwszej kolejności postanowiliśmy zorganizować spotkanie ogólne, podczas którego kierownik działu HR opowie o firmie, o globalnym zasięgu, procesie powstawania jachtów i o poszczególnych działach. Poświęcimy także kilka minut na opowiedzenie o projekcie, który realizuje nasza fundacja, a jego celem jest inspirowanie i angażowanie młodych ludzi w wieku od 16 do 30 lat do podjęcia pracy w jednym z obszarów na jakich działa niebieska gospodarka: turystyka nadmorska, akwakultura, energia oceaniczna, biotechnologia morska, budowa i konserwacja statków, rybołówstwo oraz transport morski.

Spotkanie odbędzie się 02.03.2022 o godz. 16:00 i potrwa maksymalnie 90 minut. Zapisy na spotkanie przyjmuje Ewa Skowrońska: ewa.skowronska@frsp.eu.

Po zbadaniu tego, co cieszy się wśród studentów największym zainteresowaniem ułożymy kalendarz spotkań z kierownikami poszczególnych działów.

Poniżej przesyłam link do postu na Facebooku,

https://www.facebook.com/BlueGenerationPoland/posts/663798674963332

DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Umożliwiamy realizację ciekawych projektów:
Każdy wielki projekt zaczyna się od śmiałej idei, chęci aby stworzyć coś pięknego i niezapomnianego. Bezcenne doświadczenie jakie zdobyliśmy na przestrzeni lat umożliwia nam wprowadzanie nowych, często bardzo odważnych rozwiązań, które pozwalają nam pozostawać wśród najbardziej innowacyjnych producentów jachtów na świecie.

Wpływ na rozwój firmy:
Aby realizować nasze ambitne plany ciągłego rozwoju musieliśmy rozbudować i unowocześnić nasze zaplecze produkcyjne. Dzięki drugiej fabryce z mariną i dostępem do morza, mamy teraz możliwość budowania jeszcze większych jednostek a nasi klienci zyskali doskonałe miejsce do cumowania i zimowania swoich jachtów.

Cele na przyszłość:
Na przestrzeni lat jachty Galeon zyskały renomę ze względu na swój ciekawy design, doskonałe osiągi oraz niespotykaną jakość wykonania. Naszym celem jest ciągłe udoskonalanie naszych produktów poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, usprawnianie procesów produkcyjnych oraz dbałość o najmniejsze nawet detale, które kształtują ostateczny obraz naszej marki

Działy Galeon Yachts:

Każdy z naszych jachtów przechodzi długą drogę od projektu aż po ostateczne testy. Dzięki ścisłemu monitorowaniu procesów produkcyjnych spełniamy najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Każdy z autonomicznych działów ma ściśle określone cele i zadania, tak aby gotowy produkt spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Główne obszary, w których możesz pracować w naszej firmie:

Produkcja: Spawacze, Stolarze, Mechanicy, Hydraulicy, Elektrycy, Polernicy/Lakiernicy, Tapicerzy, Operatorzy CNC, Laminiarze, Monterzy

Konstrukcja: Konstruktorzy i Technicy, Projektanci, Inżynierowie

Wsparcie produkcji: Nadzór, Kontrola Jakości, Obrót Materiałowy, Magazyn, Kontroling Produkcyjny, Zaopatrzenie

Serwis: Serwisanci i Inżynierowie

Sprzedaż: Project Managerowie

Administracja: HR, Finanse, IT
 

Więcej o działach Galeon Yachts

Dział stali i aluminium
Dział ten odpowiedzialny jest za wszystkie metalowe i szklane części jakie znajdują się na jachtach Galeon. Od małych śrubek, poprzez zbiorniki i relingi aż po suwane drzwi i okna- nasz wykwalifikowany personel jest w stanie wytworzyć praktycznie dowolne kształty i wielkości. Wszystkie elementy muszą spełniać rygorystyczne wymagania co do jakości i wytrzymałości, ponieważ to od nich zależy bezpieczeństwo i komfort przyszłego użytkownika jachtu.

Stolarnia
Na jachtach Galeon wszystkie meble robione są na wymiar pod indywidualny projekt. Począwszy od szafek poprzez blaty aż po gotowe kanapy i zabudowy- każdy element wykonany jest z troską i precyzją. Użycie wielu egzotycznych gatunków drewna i ręczne wykończenie wnętrza zapewnia charakterystyczny i ekskluzywny wygląd każdego modelu.

Dział laminatów
Tutaj, indywidualnie dla każdego z modeli, przygotowywane są formy kadłubów. Proces ten zajmuje od dwóch do sześciu miesięcy i wykonywany jest z niezwykłą precyzją ponieważ od jakości formy zależą późniejsze parametry jachtu. Dobrze dopracowany kadłub gwarantuje bezproblemową współpracę z resztą komponentów. Kolejnymi etapami produkcji są: woskowanie, pokrywanie żelkotem celem nadania koloru i warstwy ochronnej oraz laminowanie. 

Główny dział montażowy
Tutaj goły kadłub przeistacza się w gotową luksusową jednostkę. Specjaliści z różnych działów montują elementy wyposażenia wnętrza, sprzęt elektroniczny oraz wszystkie instalacje według indywidualnej specyfikacji. Na miejscu montowane są również silniki oraz ich osprzęt- serce każdego jachtu motorowego. Halę produkcyjną opuszczają gotowe jednostki, które czekają jeszcze testy na specjalnie przygotowanym do tego celu basenie.

Basen testowy
Ostateczną fazą budowy jachtu są testy na basenie. Skrupulatnie sprawdzane jest spasowanie wszystkich elementów wyposażenia, wyważenie jednostki oraz jej zgodność ze specyfikacją. Na koniec badana jest praca silników oraz dzięki możliwości symulacji opadów deszczu- szczelność kadłuba oraz wszystkich uszczelek. Rygorystyczne kontrole jakości pozwalają nam utrzymać najwyższą jakość produktów, które opuszczają naszą stocznię. 
A oprócz tego pracujemy w Dziale Kontroli Jakości, Projektowania, Finansach, Sprzedaży, Serwisie, Kontrolingu Produkcyjnego, Obrotu Materiałowego i HR.

Skip to content