Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu” – Konkurs

Pośpiesz się i razem z BASF Polska wpływaj na przyszłość zrównoważonego transportu.

Przypominamy, ze zapisy na konkurs dla studentów, organizowany przez BASF Polska już trwają! „Drive Innovation. Przyszłość Zrównoważonego Transportu” polega na zaprojektowaniu rozwiązania dla branży motoryzacyjno-transportowej. Uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu chemii, fizyki i mechaniki.

Nagrodą główną w konkursie jest 15 tys. zł oraz wycieczka do centrali BASF w Ludwigshafen nad Renem. Przypominamy, że organizator postawił przed uczestnikami 4 wyzwania, zadaniem jest znalezienie odpowiedzi na przynajmniej jedno z nich:

Każda z propozycji powinna obejmować przynajmniej jeden z takich obszarów jak tworzywa sztuczne, lakiery samochodowe, baterie do środków transportu, infrastruktura dla transportu, płyny eksploatacyjne i paliwa, a także katalizatory. Do projektowania rozwiązania można wykorzystać produkty z portfolio BASF – są to płyny eksploatacyjne, środki smarne, dodatki do paliw, lakiery samochodowe, materiały aktywne katodowo, katalizatory i tworzywa sztuczne.

Do udziału w konkursie może zgłosić się zespół liczący od 2 do 5 osób, w tym opiekun merytoryczny ze strony uczelni. Czas ucieka, tylko do 29 kwietnia 2022 r. można przesłać zgodę uczelni na wzięcie udziału w inicjatywie przez studentów, a także wypełniony formularz zgłoszeniowy. Dokumenty należy przesłać pod adres email: katarzyna.kowalewska@partners.basf.com.

Na ocenę formularzy i wybranie 6 najlepszych projektów do kolejnej fazy jury ma czas do 17 maja 2022 roku. Drugi etap konkursu, polegający na prezentacji swoich projektów przez uczestników, odbędzie się 31 maja 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca 2022 roku na stronie konkursu.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i wzór zgody uczelni na udział w konkursie dostępne są na stronie https://www.basf.com/pl/pl/who-we-are/drive-innovation-konkurs-dla-studentow.html.

BASF

BASF to największe na świecie przedsiębiorstwo chemiczne z siedzibą w Niemczech. Prowadzą działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie powierzchniowe, żywienie i higiena, rozwiązania dla rolnictwa. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.basf.com.

Skip to content