Datathon #OtwarteDane

Wojskowa Akademia Techniczna otrzymała zaproszenie od Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pana Adama Andruszkiewicza do udziału w Datathonie #OtwarteDane, który odbędzie się 2-3 kwietnia 2022 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Studencie, weź udział w kolejnej edycji maratonu programowania, organizowanego przez Departament Zarządzania Danymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przed uczestnikami tegorocznego Datathonu zadanie polegające na opracowaniu prototypu aplikacji, która pomoże rozwiązać bieżące problemy społeczne. Szczególnie liczymy na prace, które pomogłyby uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy znaleźć pracę, czy miejsce do życia i godnego, samodzielnego funkcjonowania w Polsce. Uczestnicy opracują prototypy aplikacji, wykorzystując otwarte dane. Warunkiem jest wykorzystanie przynajmniej jednego API z portalu dane.gov.pl. Szczegóły wyzwania poznacie podczas Wydarzenia.

Skorzystajcie z warsztatów i konsultacji z mentorami. Podejmijcie wyzwanie i w 3-5 osobowym zespole dopracujcie Wasze pomysły.

Dlaczego warto wziąć udział?

Datathon #OtwarteDane to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń. To także kuźnia pomysłów z perspektywą wcielenia ich w życie.

Datathon #OtwarteDane to nowe kontakty, atrakcyjne nagrody i przede wszystkim okazja do przekonania się jak duży jest potencjał otwartych danych. W puli nagród ponad 60 tys. zł oraz płatne staże w NASK.

Kto może wziąć udział?

Zapraszamy UXowców, programistów, analityków danych, projektantów, grafików oraz wszystkich, którzy mają pomysły jak z danych – udostępnionych głównie w portalu dane.gov.pl – stworzyć aplikacje odpowiadające na bieżące problemy społeczne.

Kiedy i gdzie się widzimy?

Zaczynamy 2 kwietnia i kodujemy 24h. Wtedy nastąpi prezentacja prac, ocena jury i oczywiście wręczenie nagród! Czekamy na Was w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie!

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www.hackathon.gov.pl

Do udziału można zarejestrować się pod adresem https://eventory.cc/event/datathon

Skip to content