Czego nie mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna na wymarzone stanowisko pracy? Przygotuj się do niej w odpowiedni sposób i zastanów się nad odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania rekrutera. Pamiętaj, że podczas rozmowy rekrutacyjnej o niektórych kwestiach lepiej nie wspominać. Sprawdź, czego nie należy mówić!

Zachowaj dla siebie negatywną opinię o byłym pracodawcy

Uważasz, że Twój poprzedni pracodawca w ogóle nie sprawdzał się na swoim stanowisku? A może po prostu masz bardzo złe zdanie na temat firmy, w której wcześniej pracowałeś? Pamiętaj, aby podczas rozmowy rekrutacyjnej nie wspominać o swoich negatywnych odczuciach. Jeśli zależy Ci na tym, aby praca marzeń stała się realna, nie możesz pozwolić sobie na niepochlebne komentarze względem poprzedniego szefa. Takie zachowanie jest zawsze źle odbierane przez rekrutera. Najlepiej zatem przemilczeć pewne kwestie i skupić się głównie na tym, czego nauczyłeś się w poprzedniej firmie.

Ozdoba

Nie opowiadaj o życiu prywatnym

Niektórzy kandydaci są zbyt wylewni podczas rozmowy kwalifikacyjnej i absorbują rekrutera swoimi prywatnymi sprawami. Tymczasem na oficjalnym spotkaniu najlepiej trzymać emocje na wodzy. Pamiętaj, że rekruter nie jest zainteresowany szczegółami na temat Twojej sytuacji rodzinnej. Należy podkreślić, że dotyczy to również pytania odnoszącego się do wynagrodzenia. Nie mów rekruterowi, że pensja w konkretnej wysokości jest dla Ciebie bardzo ważna ze względu na spłatę kredytu czy trudną sytuację rodzinną.

Nie mów o swoim zdenerwowaniu

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej masz prawo czuć się zdenerwowany. Nie powinieneś jednak zdradzać swoich emocji rekruterowi. Pamiętaj, że na rynku pracy cenieni są przede wszystkim pracownicy pewni siebie i swoich umiejętności. Jako osoba bardzo zdenerwowana możesz zatem źle wypaść w oczach rekrutera. Najlepiej przed samą rozmową zastosuj ćwiczenia relaksacyjne, aby zapomnieć o stresie i tym samym lepiej wypaść na oficjalnym spotkaniu.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, przypomnij sobie, których kwestii lepiej nie poruszać. Pamiętaj, że od tego jak wypadniesz, zależy Twoja przyszłość w danej firmie. Postaraj się trzymać emocje na wodzy i nie opowiadaj o swoim życiu prywatnym. Nie możesz też negatywnie oceniać swoich poprzednich pracodawców.

Źródło: www.pracuj.pl

Skip to content