Startuje rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla studentów – Program Podwójnych Staży TFLF-PGZ

Startuje rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla studentówProgram Podwójnych Staży TFLF-PGZ

Fundacja Transatlantic Future Leaders Forum („TFLF”) oraz Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. realizują wspólnie pierwszą edycję programu umożliwiającego najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie, Londynie oraz w Grupie PGZ S.A.

Program stażowy trwa od 6-8 tygodni od września 2023 r. i obejmuje staże w amerykańskich i brytyjskich biurach parlamentarzystów w Waszyngtonie i Londynie. Integralną częścią programu są dodatkowe spotkania z przedstawicielami think tanków, prywatnych firm i organizacji pozarządowych w USA i Wielkiej Brytanii.

W czasie poprzednich edycji programu stażyści TFLF odwiedzili m.in. siedzibę Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Pentagon, Chatham House, Ambasadę RP w USA i w Wielkiej Brytanii, centrum technologiczne firmy Lockheed Martin czy fabrykę Boeinga w Charleston.

Realizacja programu będzie szansą dla studentów na uzyskanie doświadczenia międzynarodowego oraz zawodowego w obszarze m.in. zbrojeniowym oraz zdobycia pracy w Grupie PGZ.

Co zapewniamy?
● Rozwijający i profesjonalnie przygotowany proces rekrutacyjny
● Wsparcie w procesie wizowym i przygotowaniu do wyjazdu
● Opłacenie kosztów przelotu i zakwaterowania w Londynie/Waszyngtonie
● Wiele interesujących spotkań okołostażowych
● Po odbyciu staży kontakt z siecią alumnów i zaproszenie do udziału w działaniach Fundacji
● Możliwość odbycia stażu u naszych partnerów, m.in. w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Kto może aplikować?

● Osoby urodzone 1 stycznia 1997 lub później
● Osoby posiadające obywatelstwo polskie
● Osoby posiadające status studenta studiów dziennych na polskiej lub zagranicznej uczelni lub osoby, które zakończyły studia maksymalnie pół roku wcześniej
● Osoby władające biegle językiem angielskim
● Osoby zaangażowane w działalność studencką, naukową, proaktywne i będące liderami w swoich społecznościach
● Osoby zainteresowane tematyką transatlantycką

Nie ograniczamy puli kierunków czy zainteresowań, ponieważ współpracujemy z wieloma biurami i szukamy nietuzinkowych kandydatów. Wśród naszych alumnów mamy zarówno politologów, prawników, ekonomistów, jak i inżynierów, wojskowych, językoznawców, lekarzy i innych. Przekonaj nas, że to właśnie Ty!

Już 2 marca 2023 r. o godzinie 15:10 w Auli Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów WAT, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF opowiedzą o tym jak wygląda rekrutacja i kto może ubiegać się o staż.

Spotkanie poprowadzą:

  • dr ppor. rez. mgr inż. nawig. Justyna Skrzyńska-Rękawek – Absolwentka edycji 2018
  • mgr Agnieszka Wójcik, senior legal advisor w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – Absolwentka edycji 2022

W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Zapraszamy do udziału!

Formularz rejestracyjny – https://forms.office.com/e/5FtpF97eAX

TFLF to organizacja pozarządowa, której kluczowym projektem jest platforma stażowa stworzona, by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie i Londynie.

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Grupa kapitałowa skupia kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych kluczowych dla polskiego przemysłu obronnego.

Skip to content