Proggy-Buggy – międzynarodowy konkurs programistyczny

Postacie rysunkowe, graficzne jada na deskorolce trzymając w ręku tablet. Chłopak i dziewczyna

Proggy-Buggy – międzynarodowy konkurs programistyczny

W sobotę 9 grudnia 2023 roku obędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Proggy-Buggy Towel Contest. Organizatorem wydarzenia jest DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym.

Na konkurs Proggy-Buggy składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://proggy-buggy.com/register/

W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. DataArt do konkursu zaprasza zarówno amatorów, uczniów i studentów, jak również profesjonalistów zawodowo zajmujących się pisaniem kodu. Jesienna edycja umożliwia udział indywidualny lub rejestrację drużyny liczącej maksymalnie 3 osoby.

Konkurs Proggy-Buggy jest organizowany od 2013 r. Minione edycje przyciągnęły łącznie ponad 10 tysięcy uczestników z ponad 60 państw. Konkurs nawiązuje do powieści science fiction „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa, gdzie ręcznik okazuje się nieprawdopodobnie użytecznym i pomocnym przedmiotem, jaki może posiadać międzyplanetarny autostopowicz. Autor radzi „Nigdy nie wychodź nigdzie bez ręcznika.”

REJSTRACJA I SZCZEGÓŁY

Kiedy i gdzie: 9 grudnia 2023 roku, godz. 11:00

  • Rejestracja na stronie: https://proggy-buggy.com/register/
  • Udział online (z dowolnego miejsca na świecie) lub offline (W Polsce konkurs stacjonarnie organizujemy w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu)
  • Cztery kategorie – „Uczeń”, „Amator”, „Profesjonalista” lub „Superbohater”
  • Udział indywidualny lub drużynowy (drużyny max. 3-osobowe). Uczestnicy muszą posiadać własnego laptopa i stabilne podłączenie do Internetu

O DataArt

DataArt od ponad 25 lat zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie i wybitny talent techniczny. Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach. DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, oneworld Alliance, Ocado, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 6000 profesjonalistami w 35 lokalizacjach w USA, Europie, Ameryce Płd i Azji.

https://www.dataart.team/pl

Skip to content