Ambasadorzy Biura Karier WAT 2023/2024

Ambasadorka Biura Karier Zuzanna Kowalik uśmiecha na tle loga Wojskowej Akademii Technicznej

Jestem Zuzia, studiuję na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na studiach magisterskich na wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania

Czas na uczelni zawsze spędzam aktywnie angażując się na rzecz Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT, sekcji badmintona oraz naszej scholi akademickiej.

Lubię pracę z ludźmi, jestem zdania, że wspólnymi siłami można osiągnąć dużo więcej, dlatego cenię sobie równie podobnego zaangażowania z drugiej strony – właśnie dlatego mam nadzieję odnaleźć się w roli Ambasadorki.

Mój cel: Mój cel to promowanie szerokiej oferty Biura Karier oraz pomoc studentom w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy.

W wolnym czasie: lubię spotykać się z przyjaciółmi, odkrywać nowe miejsca a także usiąść z dobrą książką i herbatą. Znajomi mawiają, że nieustannie szukam sobie nowych zajęć przez co pojęcie „czasu wolnego” dla mnie nie istnieje.

Postać studenta WAT, Ambasadora Biura Karier - Jakub Pawlak

Jestem studentem II roku Inżynierii Geoprzestrzennej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji. W ostatnim czasie moim największym zainteresowaniem jest rynek nieruchomości. Aktualnie staram się rozwinąć w zakresie wykorzystania geoportali i danych przestrzennych w pracy pośrednika obrotu nieruchomościami, co łączy moje zainteresowanie z kierunkiem studiów. Prywatnie uwielbiam sport oraz muzykę.

Moje plany:

Mam ogromną nadzieję, że uda mi się popularyzować wśród studentów Biuro Karier, dzięki czemu wielu studentów znajdzie interesujące oferty pracy, a także będzie miało okazję do rozwoju. Mam wiele pomysłów na szkolenia i webinary, które pomogą zdobyć większe doświadczenie, a co za tym idzie ułatwią zaistnieć na rynku pracy. Jestem otwarty na Wasze potrzeby i pomysły, być może razem powstanie kolejna wartościowa inicjatywa studencka!

Ambasadorka Biura Karier WAT Katarzyna Kurkiewicz uśmiecha się. Stoi z założonymi rękoma

Jestem studentką w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku obronność państwa (system militarny państwa) oraz na Uniwersytecie WSB Merito na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne (kryminologia i kryminalistyka).

Interesuję się sprawami związanymi z siłami zbrojnymi i bezpieczeństwem państwa. Byłam uczestniczką rocznego programu mentoringowego STEM 2022-2023, gdzie poszerzyłam zakres wiedzy związanej z cyberbezpieczeństwem. Aktualnie jestem członkiem WIIS Poland.

Ponadto jestem przewodniczącą Koła Naukowego “STARTEGIA”.

W wolnym czasie fascynuję się sportem- jestem pięściarką Włocławskiego Klubu Bokserskiego “START” oraz dodatkowo uczęszczam na zajęcia taneczne i akrobatyki.

Równocześnie w czasie wolnym tworzę artykuły naukowe, które znajdują swoje miejsce w publikacjach/monografiach naukowych.

Ambasador Biura Karier WAT Bartosz Szymański uśmiecha się a w tle widać logo Wojskowej Akademii Technicznej

Jestem Bartek, studiuję na WAT czwarty rok na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Od dwóch lat aktywnie działam w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego WAT na wydziale Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania, a w bieżącym roku akademickim mam zaszczyt sprawować urząd Ambasadora Biura Karier WAT.

Osobiście uważam się za osobę zaangażowaną, szukającą różnych możliwości rozwoju i mam dużo szczęścia w znajdywaniu właściwych okazji, natomiast zdaję sobie sprawę, że wiele osób pomimo podobnych chęci nie wie gdzie szukać odpowiednich okoliczności.

Mój cel: W związku z powyższym – moim celem jest dotarcie do jak największego grona studentów i uświadomienie im jak dużo ciekawych ścieżek rozwoju oferuje Biuro Karier WAT, które mają przecież na wyciągnięcie ręki.

W wolnym czasie:  trenuję na siłowni, czytam literaturę dot. rozwoju osobistego, amatorsko gram na gitarze, wypijam hektolitry kawy i sezonowo jeżdżę na rowerze lub na łyżwach. Gdy mam trochę więcej wolnego to wykorzystuję czas na zwiedzanie i podróże.