Autobox Innovations Spółka z o. o. Sp. j.

Firma Autobox zajmuje się modernizacją samochodów STAR 266 do wersji 266M2, oraz prowadzi projekty rozwojowe jak samochód AH20.44 ( następca Honkera), czy projekt samochodu z napędem elektrycznym EVAN.

Wymagania i oczekiwania stawiane studentom:

Oczekiwaniem jest chęć zrobienia czegoś namacalnego,  niekoniecznie teoretycznego, ale także jakieś drobne zadania z codzienności firmy (nie parzenia kawy);

Także – potraktowanie praktyki jako szansy na poznanie smaku pracy, najlepiej zgodnej z zainteresowania studenta ale i z rzeczywistością firmy.

Kilka uwag:

Dobrze byłoby gdyby praktykant miał własny komputer, w szczególności w sytuacji gdyby chciał zastosować w praktycznym przypadku jakieś narzędzi którego uczy się na studiach.

Na przykład: program do obliczeń MES – wówczas mógłby mieć za zadanie wykonać jakieś praktyczne obliczenia węzła konstrukcyjnego.

Informacyjnie: Autobox pracuje w programy Solid Works 2021.

Firma Autobox prowadzi obecnie projekty nowych pojazdów:

  1. EVAn – pojazd z napędem elektrycznym 0- budujemy dwa prototypy z terminem gotowości do końca roku,
  2. AH.20.44 – prototyp pojazdu 3,5 – 5,5 tony mc; planowane prace nad rozwojem w br.,
  3. Honker Africa – po wybudowaniu przed prototypu pojazdu  planowany jest wykonanie następnego z użyciem zmienionych komponentów,
  4. Naczepa 60 t do przewozu ciężkich pojazdów opancerzonych,
  5. Bieżące związane z realizacja kontraktów dla SZ RP – modernizacja pojazdów STAR 266 do wersji 266M2.

W każdym z nich można coś zrobić podczas praktyki.

Inne tematy:

  1. Możliwy jest udział w budowie systemu jakości optymalizującym procesy rozwojowe ( konfiguracja wyrobu, zarządzanie zmianami) – tu pole do popisu dla osób zainteresowanych zarządzaniem projektami.
  2. Możliwe zadanie syntezy wymagań formalnoprawnych dla pojazdów użytkowych w oparciu o obecne przepisy formalnoprawne ( dyrektywy, regulaminy ECE, ONZ, inne)
  3. Itd. Itp.…………….
  4. jest wiele możliwości.
Skip to content