MedBiz Innovations Program 2022

MedBiz Innovations Program 2022

MedBiz Innovations Program to program mentoringowy, który został stworzony dla zdolnych i ambitnych młodych ludzi. Program łączy studentów z różnych środowisk, aby wspólnie kreowali innowacyjne rozwiązania. Wkrocz w sektor MedTechowych innowacji i dołącz do interdyscyplinarnej społeczności młodych innowatorów.

Twoim, zadaniem będzie opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt lub usługę, która jest połączeniem nowoczesnych technologii, medycyny i biznesu. 15 zespołów o największym potencjale komercjalizacji będzie rozwijać się pod okiem doświadczonych przedstawicieli sektora MedTech.

Harmonogram

7 lutego -7 marca

Rejestracja użytkowników i zgłaszanie drużyn

Zgłoszenia do Programu przyjmujemy od 7 lutego. Zapisy potrwają cały miesiąc, ale nie czekaj do ostatniej chwili! Możesz zgłosić cały zespół, ale przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne, wtedy to my zajmiemy się stworzeniem Twojego zespołu.

14 marca

Oficjalny początek MedBiz Innovations Program

Po utworzeniu i ogłoszeniu wszystkich zespołów przydzielimy wam opiekuna, który przeprowadzi was przez wszystkie sprawy organizacyjne i udostępni specjalnie przygotowaną bazę wiedzy.

14 marca- 27 marca

Warsztaty dla uczestników I etapu

Przed rozpoczęciem pracy będziecie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora medyczno-technologicznego. Prelegenci podzielą się z wami wiedzą i doświadczeniem.

14 marca – 4 kwietnia

Prace nad teaserem

W pierwszym etapie Programu stworzycie koncepcję innowacyjnego rozwiązania na rynku MedTech. Wyniki prac zaprezentujecie w formie teasera inwestycyjnego – jednostronicowej wizytówki waszego pomysłu.

15 kwietnia

Ogłoszenie wyników I etapu

Wasze teasery zostaną poddane ocenie. Zespołom, które zaproponowały najbardziej obiecujące rozwiązania przydzielimy mentora – praktyka ze świata MedTechu. Będzie on konsultował wasze pomysły i zasugeruje dalszą ścieżkę rozwoju.

15 kwietnia – 30 maja

Prace nad biznesplanem i pitch deckiem

W drugim etapie medbizowych zmagań przygotujecie plan wprowadzenia swojego pomysłu na rynek. Z wiedzą z warsztatów – pod okiem mentora – przygotujecie biznesplan, pitch deck i infografikę promocyjną.

23 kwietnia -24 kwietnia

Warsztaty zamknięte dla uczestników II etapu – BOOTCAMP

Podczas drugiego etapu Programu zaprosimy was do Warszawy na dwa dni inspirujących szkoleń, networkingu i zabawy. Poruszymy tematy pozyskiwania inwestorów, analizy finansowej i wiele innych. To będzie wspaniała okazja do poznania się, wymiany pomysłów i doświadczeń!

30 maja – 10 czerwca

Prezentacje inwestorskie

To czas pokazać, czego się nauczyliście! Razem z zespołem przeprowadzicie prezentację inwestorską rodem z Dragon’s Den. Postarajcie się przekonać inwestorów do przydzielenia wam największej ilości punktów. A może będzie to pierwszy krok do komercjalizacji waszego rozwiązania?

15 czerwca

Wyniki Programu

W punktacji końcowej podsumujemy punkty, które przydzielą wam inwestorzy z tymi, które uzyskają wasze biznesplany. Drużyna, która najlepiej sprzeda swój projekt tak na papierze, jak i na żywo, zostanie ogłoszona zwycięzcą i otrzyma nagrodę pieniężną. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej:  www.medbizinnovations.pl/mentoring-program

Skip to content